І деякі з них можуть навіть шкодити здоров’ю, й це не жарт, адже всі ми, трохи “плюшкіни”, тобто, любимо збирати якісь речі з думкою, “а раптом згодиться”, чи ще краще, “нехай лежить”. Таким чином ми копимо багато непотрібних, і навіть, небезпечних. Адже, коли ми відкладаємо речі на далекі полиці кухні, то не слідкуємо за їхнім терміном придатності та умовами зберігання.
Медикаменти. На кухні часто тепло й волого – це ідеальні умови для псування ліків. Їх місце, у прохолодній темній шафці, подалі від плити й води.

Пластикові пакети. Ми звикли складати їх у шухляду, але з часом вони накопичуються й створюють хаос. До того ж старий пластик виділяє шкідливі речовини.
Розбитий посуд. Навіть якщо чашка улюблена, тріщини й сколи, не тільки небезпека для здоров’я, а й поганий знак у народних прикметах. Такий посуд краще викинути.
Відкриті упаковки продуктів. Борошно, крупи чи сіль без герметичного пакування швидко вбирають вологу та запахи. Це ідеальне середовище для шкідників.
Старі губки та ганчірки. Вони накопичують бактерії і можуть стати джерелом неприємного запаху. Міняйте їх щотижня або хоча б раз на два тижні.
Порожні пляшки. У деяких традиціях вважається, що вони витягують енергію з дому. Практично ж, просто займають місце.

Сільнички з висипаною сіллю. За народними прикметами, це до сварки. Краще підтримувати порядок, і на душі, і на полиці.
Порядок на кухні, це не лише про чистоту, це ще й про турботу до себе, своїх близьких і власної енергетики дому, саме тому дуже важливо розуміти, що ви складаєте у шафи.