Більшість городників щороку виділяють чималі суми для придбання добрив для підживлення рослин на своїй грядці. Але експерти запевняють: якщо ви бачите, що у ваших сусідів плоди вже наливаються, поки ваші помідори тільки зеленіють, секрет полягає не завжди у мінеральних підкормках. Найчастіше у вирощуванні культури допомагають правильні натуральні підживлення.
Добриво для томатів
Липень є одним із найважливіших і найскладніших місяців для томатів. Річ у тім, що температура піднімається вище за 30 градусів, ґрунт пересихає, а рослини відчувають сильний стрес. У цей час дачники роблять велику помилку – починають поливати культуру частіше і дають азотні добрива.

Але для того, аби рослина нарощувала плоди, а не зелену масу, використовуйте наступний рецепт підживлення. У 10 літрів води додайте 2 столові ложки деревної золи, 1 грам борної кислоти та 15 грамів звичайних дріжджів. Інгредієнтів вистачить на 5-6 обробок кущів.
Спершу потрібно розчинити дріжджі у теплій воді та залишити на 2 години для бродіння. Далі додайте золу та борну кислоту, ретельно перемішайте суміш. Готовий розчин використовуйте день у день – зберігати його не можна.

Логіка рецепта дуже проста! Дріжджі виділяють вуглекислий газ і стимулюють кореневу систему навіть в умовах спеки. Зола, своєю чергою, дає рослині калій для формування великих плодів. Бор зміцнює зав’язі та не дає їм опадати при високій температурі повітря. Поливати потрібно суворо під корінь, аби не потрапити на листя – пізно ввечері або рано вранці по 500 мл на кожен кущ.