Городники, які займаються вирощуванням різних культур вже не один рік знають, що які б там добрива не продавалися на полицях садівничих магазинів, приготовані своїми руками – завжди кращі. Мова не про складні схеми та безліч змішаних інгредієнтів, а про старі рецепти, якими користувалися ще наші бабусі. І якось мали чудові результати у вигляді щедрого врожаю, чи не так? Сьогодні говоримо про добриво з кульбаб!
Зберіть усі кульбаби, що маєте на ділянці чи пройдіться за межами, там точно знайдете. Нам знадобиться лише зелена частина (обирайте здорові екземпляри). Зібрану зелень потрібно трохи порізати, щоб прискорити процеси бродіння. Порізати можна як завгодно, головне, щоб було зручніше перемішувати та заливати водою. Потім усю цю масу покладіть у велику посудину і залийте чистою водою.

Найкраще підійде дощова або відстояна вода. Для того, щоб процес ферментації пішов швидше і ефективніше, можна додати трохи джерела простих вуглеводів, наприклад, трохи цукру. Потім треба накрити посудину, заливши щілину, адже без повітря “кіна не буде” – ферментація не відбудеться, а сам розчин просто зіпсується. Посудину залиште у теплому місці приблизно на кілька тижнів, час від часу перемішуючи. Добриво буде готовим, коли гази перестануть виділятися.
Перед тим як використовувати настій на городі, його обовʼязково треба розвести також відстояною водою у пропорції 1:10. Отриманий концентрат дачники радять зберігати десь в холодному темному місці й в щільно закритій тарі, щоб він не прокис і не втратив усі корисні властивості, адже процес займає немало часу, тому шкода буде втратити добриво через таку дрібну помилку.
Такий розчин городники залюбки використовують для підживлення майже усіх культур: помідорів, огірків, смородини, кабачків, полуниці й безлічі інших. Бо він сприяє росту і зміцненню кореневої системи, щоніяк не завадить, а піде тільки на користь вашим рослинам. Користуйтеся перевіреними рецептом і збирайте повні відра смачних овочів, фруктів та ягід!