Часник здавна вважають невибагливою культурою. Але для отримання щедрого врожаю з насиченим смаком потрібно вчасно його підживлювати. У період активного росту листя рослину потрібно підгодувати корисними речовинами. Азот допоможе наростити зелену масу, а калій і фосфор зміцнить кореневу систему та сприятиме формуванню великих зубків.
Добриво для часнику
Через декілька тижнів після першого удобрення настає час для другого етапу удобрення. У цей період експерти радять використовувати комплексні мінеральні добрива, які містять у своєму складі всі потрібні рослині мікроелементи. Вносять їх двома способами – під корінь або по листю.

Кореневе підживлення стане класичним способом удобрення. Крім того, існує позакореневий спосіб підживлення рослин. Він діє швидше, адже поживні речовини одразу вбираються в рослину. Втім, важливо робити це виключно в похмуру погоду чи ввечері, аби сонце не обпекло листя.
Якщо ви полюбляєте використовувати органічні добрива, чудовим варіантом стане внесення золи. Вона багата на калій, фосфор та інші мікроелементи, що так потрібні часнику. Для приготування живильного розчину 1 склянку золи потрібно залити 1 літром окропу та настоювати протягом доби. Після цього суміш потрібно розбавити відром води та полити добривом грядки.

Зола не лише допоможе підживити рослини, але й знижує кислотність ґрунту. Це є особливо корисним процесом для часнику. Крім того, вона захищає часник від більшості шкідників і від грибкових хвороб. Після внесення добрива важливо рясно полити грядку, адже вода допоможе корисним мікроелементам проникнути вглиб ґрунту.