Вирощуючи цибулю, городники мріють не тільки про смачний і соковитий врожай, але й про те, щоб цибулини були великими та довго зберігалися. Червень — вирішальний місяць, який впливає на всі ці фактори. Розповідаємо, які добрива допоможуть зробити плоди смачними, великими та витривалими.
Добриво для цибулі
Якщо ви помітили, що пір’я цибулі має жовтий відтінок, то це тривожний сигнал. Часто це означає дефіцит азоту у складі ґрунту. Найпростіший спосіб допомогти рослині у такому випадку — це використати розчин нашатирного спирту. У 10 л води потрібно розчинити всього 3 столові ложки нашатирного спирту, а потім використовувати засіб для поливу.

Поливати грядки будь-яким добривом потрібно виключно по вологій землі. Крім того, виконувати процедуру потрібно рано вранці або ж після заходу сонця. Через декілька днів ви зможете побачити, як пір’я знову стає зеленим і пружним. Це означає, що цибуля отримала достатню кількість азоту та готова до активного росту.
Вже через 10 днів після азотного підживлення настає час для використання добрива на основі дріжджів. Змішайте 100 г свіжих дріжджів з 1 літром теплої води та 5 столовими ложками цукру. Залиште суміш бродити протягом 2-3 годин у теплому місці.

Готовий концентрат потрібно розбавити водою у пропорції 1:5 та поливати цибулю під корінь. Дріжджі допоможуть стимулювати ріст рослини та активізувати ґрунтові бактерії. Останні, своєю чергою, допомагають культурі краще засвоювати поживні речовини. Після такого удобрення цибуля починає рости буквально на ваших очах.
Коли до збору врожаю залишається місяць, настав час підгодувати цибулю золою. Склянку деревної золи потрібно залити відром гарячої води та дати настоятися суміші добу. Такий настій стане цінним джерелом калію, який відповідає за розміри і тривалість зберігання цибулі.