Борна підживка для помідорів: це мій особистий секрет, щоб плоди не тріскались – 5 функцій бору

Неприємно, коли помідори починають тріскатися на грядці. Причому часто навіть до того, як дозріють. Але зазвичай це відбувається не через спеку, як дехто думає. Головна причина – це дефіцит бору.

Хоча вирощувати помідори не дуже складно, але майже на кожному етапі може статися щось, що погано вплине на врожайність. Навіть якщо кущі здорові, міцні та плодів сформувалося багато, то ці самі плоди можуть почати просто тріскатися прямо на кущі. Якщо вони вже дозріли, то це неприємно, але ще пів біди. Все ж такі помідори можна для свіжого салату взяти. Але часто тріскаються ще нестиглі плоди. Найпоширеніша причина – дефіцит бору.

Головні переваги підживлення томатів бором

Першою, очевидно, є зміцнення шкірки помідорів. Тоді вона краще витримує значні погодні зміни. Це стосується не лише температури. Навіть коли на вулиці не спека, але різко змінюється вологість, то шкірка теж може тріскати. А з бором вона стає міцнішою. Але крім цієї переваги у підживки бором є ще декілька:

  • Стимулювання цвітіння. Квітки стають більшими, яскравішими й довше тримаються на кущі, а не обсипаються. Це якраз і впливає на кількість плодів.
  • Покращення зав’язування.  Після підживлення бором зав’язі стає помітно більше. Особливо це помітно на верхніх кистях, які часто залишаються порожніми.
  • Зміцнює імунітет томатів. Бор робить кущі стійкішими до гнилі, фітофторозу та інших грибків.
  • Покращує засвоєння інших добрив. Без бору томати хоча й можуть засвоювати кальцій та магній, але роблять це гірше. А якщо буде їх дефіцит, то врожайність і смак плодів знизяться.

Тобто бор дуже корисний та потрібний. Але його треба застосовувати з розумом.

Як приготувати та застосовувати підживку

Розчиняти бор потрібно тільки у гарячій воді, бо в холодній це зробити важко. На 1 л потрібно взяти всього 1 г бору. Цим розчином потрібно обприскувати кущі ввечері, після захожу сонця, коли рослина вже трішки охолола. Підживка бором особливо корисна перед та під час цвітіння. Але після цього теж можна обприскувати, повторюючи кожні 2-3 тижні. Бор накопичується, тому 3-4 обробок за сезон вистачить, щоб отримати гарний врожай.

Популярне

Подібні новини

OSZAR »